Reklama

czwartek, 7 sierpnia 2014

Jaką wybrać tematykę dla własnego bloga?



Jest to ciąg dalszy, albo początek drogi projektu „Zarabianiena AdSense – Pierwsza rywalizacja.

A więc zaczynamy, wszystko po kolei jak powinno być. Na początku jest pomysł, stworzenia własnej strony, czy bloga. Teraz robimy krok do przodu i wybieramy tematykę, na jaki będziemy chcieli pisać. Tutaj przyda się bardzo ważna rada Nie kopiuj cudzych pomysłów. Po co strona na temat 10ojrodziennie2, jeżeli już taka jest. Jeżeli nie masz pomysłu na swój projekt, to prawdopodobnie, nic nowego nie wniesiesz. Jeżeli chcesz pisać, to prostu bądź unikalny! 

Jak wybrać tematykę dla własnego bloga? 
Poniżej przedstawiam tobie listę pytań, która może w jakimś stopniu Ciebie olśni:

Pytanie pierwsze: Co
robisz zawodowo? 

Jesteś prawnikiem? Świetnie, pisz, bloga na temat naszego pięknego prawa;) Jeżeli pracujesz w budowlance, możesz stworzyć ekspercki blog na temat porad budowlanych. Tak temat możesz, dokleić do każdego zawodu. Oto kilka przykładów:

-Ekonomista (Blog o finansach)
-Fryzjer (Blog na temat fryzur)
-Programista (Blog o nowych rozwiązaniach)
-Kucharz (Blog o żywności, potrawach)
-Lekarz (Blog o poradach zdrowotnych)
-Specjalista ds. BHP (Blog o bezpieczeństwu w pracy)


Jeżeli to, co robisz zawodowo, nie jest twoim wymarzonym zajęciem, to przejdźmy do kolejnego pytania.

Pytanie drugie:, Jakie masz hobby?

Zbierasz znaczki, kapsle, monety, telefony, samochody, jachty? W sumie nazwijmy to kolekcjonerstwem.
Może malujesz, rysujesz, robisz zdjęcia, tańczysz, śpiewasz, uprawiasz sport, łowisz ryby, polujesz, albo grasz w gry komputerowe. Jeżeli, masz jakiekolwiek hobby, pamiętaj, że możesz się nim pochwalić całemu światu. 

Jeżeli jesteś bardzo leniwy i nie pracujesz, nie masz żadnych zainteresowań, to jest jeszcze szansa ;)

Pytanie trzecie: Zastanów się, jakiej informacji, ostatnio szukałeś?

Jeżeli, zdarzyło Ci się szukać informacji, na temat np., czym nakarmić psa. To, w momencie, gdy zebrałeś troszkę informacji na ten temat, możesz na łamach bloga przedstawić własne spostrzeżenia. 

Jeżeli natomiast, nie pracujesz, nie masz hobby, nie szukałeś żadnych informacji to nasuwa mi się ostatnie pytanie.

Pytanie czwarte: Jakim cudem to czytasz i jak do mnie trafiłeś?:)

Odpowiedź, na to pytanie, może być złotym tematem twojego bloga.

Ja w ramach nowego projektu wybrałem kategorię – Sport, w następnym artykule przybliżę Tobie swój wybór. 
Jeżeli jeszcze tego nie zrobiłeś, zapisz się na newsletter, dzięki temu dowiesz się ciut więcej :)
Macie już swojego bloga? Jeżeli tak, to skąd się wziął na niego pomysł?

11 komentarzy:

  1. Wybierając swoją tematykę dobrze jest najpierw wypisać sobie chociaż kilka, kilkanaście pomysłów na posty. Jeśli nie możesz znaleźć aż tylu to prawdopodobnie źle wybrałeś tematykę :)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Jest to dobry sposób. Warto w taki sposób stworzyć taki mały plan. Który będziemy z czasem rozwijać.

      Usuń
    2. U mnie pomysły na wpisy pojawiają się niespodziewanie, warto je zapisywać choćby w telefonie. Wtedy łatwo wybrać najciekawsze i warte wpisu na blogu.

      Usuń
  2. Dokładnie, zgadzam się z Agnieszką. No i jak mamy pisać, to najlepiej na tematy o których się znamy i które nas ciekawią. Do informatyka bardziej pasują przecież blogi o grach niż o balecie ;)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Wiadoma sprawa :) Jednak trzeba czerpać z tego jakąś radość, zadowolenie, a nie z przymusu, na siłę o czymś pisać bo ktoś inny o tym pisze.

      Usuń
  3. Moim zdaniem na pierwszym miejscu powinno znaleźć się hobby autora. Pisanie o czymś czego nie lubi nie ma sensu, nawet jeżeli wykonuje to zajęcie jako pracę zawodową.

    OdpowiedzUsuń
  4. Ja bym zaczął od pewnego znanego cytatu który idealnie będzie tu pasować a mianowicie "Musisz odpowiedzieć sobie na jedno zajebiście, ale to zajebiście ważne pytanie. Co lubisz robić? A potem zacznij to robić."

    Nawiązuje w tym momencie do tematyki bloga który zamierzamy zacząć robić. Najlepiej by dotyczył on tego co lubimy robić i co jest naszą pasją. Tyle że zaznaczyć przy tym trzeba że nie każda tematyka przyniesie nam zysk - warto więc wybrać ten który może przynieść nam największy zysk. Jeśli więc lubimy motoryzację nie twórzmy kolejnego bloga o wszystkim a może skupmy się na czymś konkretnym np. na autach luksusowych lub poradach związanych z naprawą aut. Dzięki temu łatwiej nam będzie znaleźć firmy które specjalizują się w tej tematyce (a więc mają wypożyczalnie luksusowych samochodów w pierwszym przypadku lub w drugim przypadku sklep z częściami samochodowymi)

    OdpowiedzUsuń
  5. Wybranie tematyki dla bloga musi wiązać się z tym co potrafimy robić, z tym co lubimy robić a jeszcze lepiej jak jest to połączeniem tych dwóch opcji. Wiadomo że najlepiej piszę się o rzeczach które nas pasjonując wtedy tworzone artykuły mogą być na prawdę ciekawe i zainteresują czytelnika który z chęcią będzie odwiedzał naszego bloga.

    OdpowiedzUsuń
  6. sądzę, że powinno pisać się o czymś, co jest wypadkową i zainteresowań, i tego, czym się ktoś zajmuje na co dzień - blogi poradnikowe są popularne ostatnio

    OdpowiedzUsuń
  7. Moim zdaniem nie trzeba być od razu ekspertem w danej dziedzinie. Rozwijając się i pisząc o tym można się nim stać z czasem :-)

    OdpowiedzUsuń
  8. A może wybierzesz coś z kategorii ELEKTRYKA. W linku który podałem, masz trochę inspiracji, co sprzedaje sklep online. Uważam, że warto byłoby pisać jakieś recenzje, czy też przykłady stworzonych projektów elektronicznych.

    OdpowiedzUsuń

Reklama