Reklama

wtorek, 26 stycznia 2016

Kredyt - czym jest i gdzie go zaciągnąć?

W dzisiejszym artykule chciałbym opisać produkt finansowy, jakim jest kredyt. Znajdziesz tutaj wyjaśnienie czym jest kredyt oraz sposób w jaki możesz zaciągnąć. Zapraszam do dyskusji w komentarzach.

Czyj jest więc kredyt?

Obecnie coraz więcej osób decyduje się na pożyczanie pieniędzy od banków. Nasze potrzeby są znacznie większe niż możliwości finansowe, natomiast banki pożyczają pieniądze na znacznie bardziej korzystnych warunkach niż dawniej. Kredyt to pisemna umowa między klientem i instytucją finansową na mocy, której, klient otrzymuje określoną kwotę i zobowiązuje się ją oddać w
określonym czasie powiększoną o koszty kredytowe. Kosztami tymi są oprocentowanie kredytu, marża czy też ubezpieczenie kredytu. Wszystko zależy od tego na jak długi okres czasu klient zamierza wziąć kredyt. W dzisiejszym świecie już niemalże nikogo nie dziwi zapożyczanie się w bankach. Jest to sposób na dorobienie się, gdyż w wielu przypadkach nie bylibyśmy w stanie niektórych dóbr sobie kupić. Nasze życie jest znacznie łatwiejsze. Kredyty udzielane są nie tylko w naszej rodzimej walucie, ale także w walutach obcych, gdyż potrzeby klientów są zróżnicowane. Każdy bank stara się wyjść do ludzi i zaproponować im jak najbardziej korzystne rozwiązanie.

Gdzie zaciągnąć kredyt? 

Obecnie jest coraz więcej miejsc, gdzie możemy zaciągać kredyty. Są to nie tylko banki, ale również instytucje finansowe, które na podstawie umowy kredytowej dają szansę ludziom uzyskać dodatkową gotówkę. Nie zawsze jednakże jest to dobre rozwiązanie. Instytucje finansowe nastawione są na szybki zysk, dlatego też odsetki, które zostają naliczane są znacznie wyższe niż przy kredytach bankowych. Oczywiście znacznie łatwiej jest uzyskać kredyt z instytucji finansowej, dlatego też jest to bardzo kuszące dla osób, które posiadają już zadłużenie. Na rynku powstaje coraz więcej miejsc, w których nie trudno jest uzyskać kredyt, ale nie zawsze jesteśmy w stanie przewidzieć czy będziemy mogli taki kredyt spłacić. Banki mają znacznie wyższe wymagania, ale oprocentowanie takich kredytów jest niższe, co również sprawia, ze łatwiej się je spłaca. Powinniśmy przemyśleć, więc, gdzie najlepiej zaciągać kredyty, aby nie wpaść w pułapkę finansową, z której ciężko będzie nam wyjść. Zadłużać się jest prosto, ale trudno jest spłacać zadłużenie.

6 komentarzy:

 1. Ja polecam Eurobank bo jest teraz najlepszy na rynku :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ciężko odpowiedzieć na to pytanie. Wszystko zależy od człowieka. Każdy indywidualnie musi stwierdzić, jaka forma mu pasuje, czy da radę spłacać itp.

  OdpowiedzUsuń
 3. Jeszcze mógłbyś dodać aktualny ranking, gdzie warto taki kredyt zaciągnąć.

  OdpowiedzUsuń
 4. Każda decyzja powinna być bardzo dokładnie przemyślana. Każde zadłużenie będzie trzeba, tak czy inaczej, oddać... Wyjaśniłeś podstawowe rzeczy, przydałby się jeszcze przejrzane konkretne oferty.

  OdpowiedzUsuń
 5. Fajnie to przedstawiłeś, wiele razy słyszę, jak ludzie wrzucają te dwa pojęcia do jednego worka.

  OdpowiedzUsuń
 6. Jeżeli podejmujemy przemyślaną decyzję, to jak najbardziej nie widzę przeciwwskazań do zaciągnięcia kredytu. Odradzam zazwyczaj kredyty, które mają być przeznaczone na konsumpcje.

  OdpowiedzUsuń

Reklama