Reklama

niedziela, 31 lipca 2011

Krok czwarty pozycjonowanie oraz kosztorys

Witam,

Postanowiłem jak najszybciej skończyć temat tworzenia strony, ponieważ już sporo się dzieje. Pierwsze grosze już znajdują się na koncie, postawiłem więcej stron ale to wszystko w kolejnym wpisie. Wracając do tworzenia strony...

8. Pozycjonowanie
Stronę dodałem do następujących katalogów: : linkologia, gwar oraz startups.pl, katalog.onet.pl. Dzięki tym kilku linkom strona została zaindeksowana w przeciągu 24 godzin. Teraz po kilku dniach mam już site o wielkości kilkudziesięciu stron zaindesowanych.
Kupiłem także 2 linki w serwisie prolink.pl koszt za linki wyniósł mnie 1,84 zł na 30 dni. Jestem bardzo zadowolony z nich ponieważ już po kilku dniach google je chapnęło...
Następnie wykupiłem ręczne katalogowanie do 150 katalogów za 19.90 zł, ceny katalogowania są różne, myślę, że przetestuje kilku sprzedawców sprawdzając jakość katalogów do jakich dodają. Tutaj też póki co jestem zadowolony bo już kilka linków przybyło.
Co do strony z czasem dodam jeszcze kilka tekstów, a odnośnie pozycjonowania to zobaczę jak będzie wyglądała sprawa po dodaniu do tych 150 katalogów.

9. Kosztorys
Domena - 12 zł
Hosting - 7.77zł (opłata za miesiąc)
Teksty -  25zł
Ręczne katalogowanie - 19.90zł
2 linki w prolink.pl - 1.84zł

Razem - 66,51 zł

To by było na tyle jeżeli chodzi o stworzenie strony, która już w miarę jest przystosowana do zarabiania w internecie. Oczywiście jest to przykład w którym zostały wykupione teksty na stronę, katalogowanie - rzeczy które mając czas możemy zrobić samemu. W późniejszym czasie pewną stronę będę Sam pozycjonował jak i pisał same teksty. Myślę, że przydadzą się takie informacje jak porównanie pozycjonowania, opinie różnych narzędzi itd.

11 komentarzy:

 1. Troszkę duże wydatki, ale nieźle opisane wszystko. Czekam na kolejne wpisy...

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja także biorę się za tworzenie stronki pod zarabianie :) Czytam twojego bloga, czytałem także bloga 20ojrodziennie, mam nadzieję że będzie równie fajnie napisany. Powodzenia!

  Jeśli chodzi o wpis to na webd.pl jest chyba lepsza oferta hostingowa. Teksty piszę sam tak samo z katalogowaniem.

  OdpowiedzUsuń
 3. Hello. Wczoraj w pracy trafiłem na bloga 20ojrodziennie - świetny jak dla mnie początkującego klikacza. Teraz po zarejestrowaniu na forum trafiłem na Twój blog. Też dobre rady dajesz, chciałbym od takich rad zacząć.
  Mam 2 pytania:
  1. Gdzie poleciłbyś dobry, w miarę tani hosting?
  2. Czy można jako stronę do zarabiania (indeksowanie, dodawanie do katalogów, pozycjonowanie) użyć takiego bloga jak tu na blogspot.com. Nie znam html'a, nie tworzyłem nigdy strony, próbuję korzystać z gotowych kreatorów czy szablonów.

  OdpowiedzUsuń
 4. @up Markuz być może mają lepszą, jeszcze nie sprawdzałem, nie porównywałem. A host podałem ten z którego korzystam i jestem póki co zadowolony. Pewnie za jakiś czas przeanalizuje kilka ofert.

  @up Wishmaster Na temat hostingu z którego korzystam możesz przeczytać 2 wpisy wcześniej : whttp://10ojrodziennie.blogspot.com/2011/07/krok-drugi-kupno-domeny-oraz-hostingu.html

  A odnośnie drugiego pytania, to tak możesz. Wiadomo, że mając na swoim możesz bardziej decydować co wstawisz a co nie. Ale do zarabiania także można korzystać z blgogspot.com np...

  OdpowiedzUsuń
 5. @Koli:
  jak pierwsze zarobki ? :) ile już Ci się udało zarobić?

  OdpowiedzUsuń
 6. Pierwsze zarobki już były, ale mam problemy z google Adsense. Sprawa jest wyjaśniana.

  OdpowiedzUsuń
 7. Nie myślałeś, by ułatwić sobie sprawę z pisaniem tekstów? Używając synonimów z jednego dobrego tekstu masz kilka unikalnych (pod katalogi się to sprawdza, bo na wartościowsze serwisy nie ma co używać tego sposobu).

  OdpowiedzUsuń
 8. Zablokowali Ci konto?

  OdpowiedzUsuń
 9. "Teksty - 25zł
  Ręczne katalogowanie - 19.90zł"

  jeden tekst za 25 zł - razem z zapreclowaniem

  Jakie PR tych katalogów, to kupiłes na allegro??

  OdpowiedzUsuń
 10. Oprócz różnych form pozycjonowania warto zainteresować się także przeprowadzeniem kampanii mailowej. Z Admailerem można zrobić to szybko i bezproblemowo. Znajdziecie go na www.admailer.pl Łatwe w obsłudze narzędzie, mi bardzo pomogło. Klientów przybyło w krótkim czasie całkiem dużo. Polecam!

  OdpowiedzUsuń
 11. Fakt, jest wiele sposobów na pozycjonowanie. Ja dla przykładu nie wierzyłem w automaty, ale postanowiłem w końcu dać szanse jednemu... byłem pozytywnie zaskoczony efektami, które uzyskałem dzięki Adderowi. Naprawdę, świetna sprawa - top 10 w dwa miesiące - to chyba rzadkość.. Polecam wszystkim starającym się o wysoką pozycję w google! Zajrzyjcie na www.seoadder.info

  OdpowiedzUsuń

Reklama