Reklama

sobota, 30 lipca 2011

Krok trzeci tworzenie strony, optymalizacja, treśćWitam,

Tym razem wpis będzie troszkę dłuższy ponieważ minęło już troszkę czasu i troszkę się już działo. Póki co wiadomo są same zyski ale każdy powinien być na nie przygotowany. Żeby nie zamydlać opiszę wszystko po kolei.


5. CMS

Mamy już domenę, hosting teraz czas wgrać jakiś CMS. Ja wybrałem wordpress, podobnie jak nasz "Mentor" z 20 ojrodziennie. Jeżeli chodzi o sam cms to jest on bardzo łatwy w obsłudze, na zapoznanie się z całym interfejsem potrzebujemy kilkunastu minut...
Podam jeden link : http://www.google.com/search?client=ubuntu&channel=fs&q=wordpress&ie=utf-8&oe=utf-8 Na stronach możemy ściągnąć polskiego wordpressa, możemy także poczytać o nim czy ściągnąć szablony itd.


6.Optymalizacja strony

Tutaj podobnie jak przedstawiał nasz "Mentor" Postępowałem zgodnie z zaleceniami czyli :


Użyłem pluginy:
- Dagon Design Sitemap Generator - do mapy strony
- KB Robots.txt - do generowania pliku robots.txt
- All in One SEO - plugin do metatagów
- XML-Sitemap  - plugin do mapy stron w formacie xml, którą wrzucam do Webmaster Tools.
- Wordpress Tweaks - plugin z różnymi ciekawymi opcjami
- stworzyłem przyjazne linki; to znaczy zawierające w adresie słowa kluczowe - wchodzimy w Settings>Permalink Settings> zaznaczamy Custom Structure> wklejamy  /%postname%.
- uzupełnić listę serwerów pingowania - można użyć tej:


- można usunąć linki ze stopki.


Powyżej jest przedstawiony także cenny link, w której znalazłem sporo przydatnych informacji do których się zastosowałem.
Więcej na ten temat oraz źródło tych informacji można znaleźć na blogu naszego "Mentora" : http://20ojrodziennie.blogspot.com/2011/04/2-nowe-strony-krok-po-kroku-jak-ja-to_26.html

7.Tekst

 Tutaj poszedłem troszkę na łatwiznę, ale dlatego aby zyskać czas. Ponieważ teksty zamówiłem przez internet. Zamówiłem 5 długich tekstów na stronę. Teksty mają po około 1000 znaków, zawierają w sobie interesujące mnie słowo kluczowe. Dodatkowo zakupiłem 2 krótsze opisy, tak około 600 znaków nadające się na opisy do katalogów. Za teksty cena jest różna, Ja zapłaciłem 25 zł.

Reklamy wstawiłem : Jedną na samej górze na środku a drugą pomiędzy wpisami/ pomiędzy treścią.

W następnej notce napiszę o pozycjonowaniu oraz o kosztorysie stworzenia strony.

1 komentarz:

Reklama