Reklama

czwartek, 14 lipca 2011

Pierwszy krok do stworzenia strony

Witam,

Oto pierwsze Moje kroki do stworzenia strony www.

1. Tematyka strony

Pierwsze co, to wybieramy tematykę. Najlepiej jeżeli mamy jakieś zainteresowania, gdyż wtedy możemy połączyć pasję z zarabianiem. Należy pamiętać, że wybieramy najlepiej kategorię niszową, ponieważ na jakieś główne frazy nie mamy szans przebicia.

Moja kategoria to Motoryzacja 

Z celów bezpieczeństwa nie będę konkretnie pisał jaka podkategoria, podobnie będzie z nazwami jak i domenami których nie będę podawał.

2. Analiza frazy oraz konkurencji
Pierwsze kroki sprawdzenia naszego słowa kluczowego (od tematyki strony).

Polecam bardzo Google AdWords wpisujemy nasze słowo i pokazują nam się wyniki wyszukań. Przedstawione są także propozycje przez google które nieraz są tak jakby ulepszeniem naszej frazy - np. lepsza forma.

Następnie polecam znowu Google AdWords tym razem po wpisaniu frazy dowiemy się o szacunkowej wartości kliknięcia. Bardzo przydatne.

Kolejne przydatne narzędzie Google Trends, które przedstawia nam informacje na temat ilości, pochodzenia, zależności od czasu i głównych regionów zapytań kierowanych do wyszukiwarki Google .

Tutaj przedstawiam dodatkowe narzędzie Google Statystyki wyszukiwarki, które to przedstawiam nam porównanie trendy liczby wyszukiwań w określonych regionach, kategoriach, przedziałach czasowych i witrynach.

Aby sprawdzić np. Jak wygląda konkurencja wystarczy wpisać naszą frazę w wyszukiwarkę google i obejrzeć sobie strony z czołowych miejsc co sobą reprezentują.

Dodatkowo polecam program Market Samurai po kliknięciu dostaniecie się na bloga naszego "mentora"  Gdzie opisuje owy program do analizy stron www.

W kolejnych wpisach zajmiemy się kupnem domeny, hostingu, stworzeniem strony, wprowadzeniem tekstu, optymalizacji całej strony oraz reklamy.

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Reklama